Znak T 6a

Posted by

Jazda samochodem wymaga od kierowcy wielu umiejętności. Dotyczą one nie tylko zdolności wykonywania różnych manewrów samochodem, czy też jego ogólnej obsługi, ale także wiedzy na temat przepisów drogowych i poruszania się po różnego rodzaju trasach. Jednymi z najtrudniejszych miejsc, w których bardzo łatwo o doprowadzenie do wypadku, są skrzyżowania. Aby temu zapobiec powstały różnego rodzaju znaki, które wskazują na to, który kierowca w danej sytuacji ma pierwszeństwo. Do grona tych znaków należy między innymi znak T 6a.

Czym są skrzyżowania i dlaczego są niebezpieczne?

Skrzyżowanie drogi jak sama nazwa wskazuje to miejsce na drodze, w którym przecinają się minimum 2 drogi prowadzące w różnym kierunku. Na dużych skrzyżowaniach, gdzie jest taka możliwość, często można znaleźć światła drogowe, które pozwalają na swobodne przejechanie jej w momencie zielonego światła. W przypadku, gdy nie ma jednak możliwości ich postawienia, kierowcy zdani są na przepisy drogowe. Z tego też powodu, w momencie zagapienia się, lub niezrozumienia może dojść do wypadku. Znak T 6a sygnalizuje drogę z pierwszeństwem, dzięki czemu kierowca wie, w którym momencie następuje jego kolej do wjazdu.

znak t6 a

Znak T 6a – gdzie znaleźć?

Jeśli szukasz znaków drogowych, Protect BHP to odpowiednie miejsce. W asortymencie tego sklepu znajduje się wiele produktów z kategorii architektury miejskiej, w tym znak T 6a.