Opublikowane przez: cara

Karta pamięci do rejestratora jazdy – jaką wybrać?

jakie karty pamięci do kamer samochodowych

Każda karta pamięci może zawieść

Można powiedzieć, że karta pamięci to kluczowy element każdej kamery samochodowej. Niezależnie od parametrów czy jakości nagrywanego obrazu, bez nośnika nie będziemy mieli gdzie go zapisać. Zaś gdy karta zawiedzie w kluczowej chwili, zostaniemy bez dostępu do ważnych materiałów wideo i nic nie będziemy w stanie z tym zrobić. Z tego powodu najlepiej nie ryzykować i, po pierwsze, robić kopię zapasową ważnych dla nas filmów, zapisanych przez kamerę samochodową, po drugie zaś nie oszczędzać i wyposażyć się zawczasu w więcej niż jedną kartę pamięci, by nie zostać pozbawionym jakiegokolwiek nośnika danych.

Warto w tym miejscu zaznaczyć również jeden, niezwykle ważny aspekt: niezawodne karty pamięci niestety nie istnieją. Każdy z tego typów nośników przestanie działać po jakimś stopniu eksploatacji – najgorsze jednak, że ciężko przewidzieć, kiedy dokładnie się to stanie. Karty pamięci różnią się od siebie, a nawet te same modele mogą reagować zupełnie inaczej z innymi urządzeniami. Kamera samochodowa nagrywa obraz przez niemal cały czas, nieustannie używając nośnika danych, co może sprawić, że zamontowana w niej karta pamięci zużyje się szybciej, niż gdy włożymy ją do aparatu i zapiszemy na niej kilka zdjęć dziennie. Jako że pod tym względem podobne urządzenia potrafią być mocno nieprzewidywalne, najlepszym wyjściem podczas używania kamery samochodowej jest bycie przygotowanym na każdą wersję wydarzeń z możliwych.

camera
jaka karta pamięci do wideorejestratora

Zwróć uwagę na kluczowe parametry

Jeśli zastanawiasz się jaka karta pamięci do wideorejestratora sprawdzi się najlepiej to musisz wiedzieć o kilku aspektach. Najistotniejszym parametrem karty pamięci, której chcemy używać do kamery samochodowej, jest technologia zapisu wykorzystywana przez nośnik. Problem w tym, że producenci bardzo rzadko dzielą się tą informacją – prawdopodobnie dlatego, że przeciętnego klienta interesują przede wszystkim bardziej rzucające się w oczy parametry, czyli pojemność i ewentualnie szybkość zapisu. Możemy założyć, że zdecydowana większość kart pamięci na rynku wykorzystuje najpopularniejszy, ale również najmniej trwały sposób – TLC (Triple Level Cell). Za to w przypadku nośników danych sprzedawanych z myślą o konkretnym zastosowaniu – na przykład przeznaczonych specjalnie dla kamer samochodowych – istnieje spora szansa na wykorzystanie technologii MLC (Multi Level Cell), która jest znacznie trwalsza i to jej powinniśmy przede wszystkim szukać.

Jeśli zaś chodzi o szybkość zapisu, do kamer samochodowych powinniśmy wybierać przede wszystkim karty pamięci klasy 10/U1, które będą w stanie zapewnić przepływ danych na poziome 5-10 MB/s. Z kolei w przypadku pojemności nośnika danych, sprawa jest bardzo prosta: im większa, tym lepiej. Gdy szukamy karty pamięci do kamery samochodowej, nie powinniśmy wybierać modelu o mniejszej pojemności niż 32 GB. Taka ilość wolnego miejsca pozwala na zarejestrowanie kilku godzin jazdy. Warto jednak sprawdzić jakie pojemności obsługuje używana przez nas kamera samochodowa i zdecydować się na możliwie największą – dzięki temu nie będziemy musieli się obawiać, że podczas nagrywania zabraknie nam miejsca na zarejestrowanie ważnego wydarzenia. Mamy nadzieję, że wiesz już jakie karty pamięci do kamer samochodowych sprawdzą się najlepiej.