Opublikowane przez: cara

Volvo XC 60 – Bezpieczeństwo przede wszystkim

Volvo XC 60

Jeśli poszukujemy samochodu, który zapewni nam najwyższe bezpieczeństwo podczas jazdy, a dodatkowo przy tym świetnie wygląda to Volvo XC 60 będzie idealnym wyborem. Wyróżnia się również bogatym wyposażeniem i stylowym wnętrzem. Jego produkcja rozpoczęła się w 2008 roku.

Czym wyróżnia się Volvo XC 60?

Jest to SUV z segmentu klasy średniej, który został zaprojektowany przez Larsa Blenwalla. Jest to wyjątkowo bezpieczny samochód ze względu na specjalnie zaprojektowaną karoserie, która zapewnia jeszcze większe bezpieczeństwo pasażerom i kierowcy. Volvo XC 60 zostało skonstruowane na płycie podłogowej od Forda (EUCD). Warto dodać, że auto zostało uznane za jeden z najbezpieczniejszych ze szwedzkich samochodów. Oprócz konstrukcji mamy na wyposażeniu zaawansowane systemy bezpieczeństwa, które pomagają kontrolować pas jezdni, chronią przed uderzeniami wokół auta, dbają o stabilizacje toru ruchu.

Volvo Xc 60

Dostępne wersje samochodu

Na rynku obecnie mamy wiele wariantów tego modelu, który możemy wybrać m. in. z napędem na dwa lub cztery koła. Bagażnik jest niezwykle pojemny bo mieści aż 495 litrów. Bez problemu będziemy mogli wybrać się na dłuży rodzinny wypad. W Volvo XC 60 dostępne mamy do wyboru dwa silniki benzynowe o takiej samej pojemności dwóch litrów(254 KM oraz 320 KM). Oprócz tego są również dwa wysokoprężne jednostki napędowe o pojemności dwóch litrów(190 KM oraz 235 KM). Możemy też zdecydować się na wariant hybrydowy. Warto, również wspomnieć o niesamowitym komforcie jazdy dzięki siedzeniach obszytych delikatną skórą, mamy możliwości wybrania zawieszenia(pneumatyczne, automatyczne), duży dach panoramiczny, system multimedialny, funkcje masażu w siedzeniach, bagażnik otwierany zdalnie i wiele wiele więcej.