Opublikowane przez: MoW

Jak ładować akumulator – praktyczne wskazówki

Zimą, kiedy mamy do czynienia z niskimi temperatura często spotykamy się z problemem rozładowanego akumulatora w samochodzie. Warto poznać sposoby jak ładować akumulator na ulicy, czy w domu. W naszym artykule znajdziesz wiele wskazówek, które z pewnością staną się dla Ciebie praktyczną wiedzą.

Sposoby na to jak ładować akumulator

Istnieje wiele powodów rozładowania akumulatora w samochodzie. Jednym z nich jest wspomniana wyżej niska temperatura. Innym powodem jest też długi postój, czy wreszcie długo włączone światła, które kradną w pewien sposób prąd. Zatem, jak ładować akumulator? Wiele osób zastanawia się, czy odpinać akumulator od klem. Warto go odłączyć, w celu uniknięcia awarii. Należy pamiętać też o ustawieniu odpowiedniego prądu. Natężenie prądu powinno wynosić 1/10 wartości pojemności akumulatora.

Praktyczne wskazówki na to, jak ładować akumulator w domu

Warto wiedzieć, że współczesne akumulatory mają formę bezobsługową. Co to faktycznie oznacza? Nie trzeba w nich odkręcać korków ani dolewać wody do elektrolitu. Wiele osób zastanawia się jak ładować akumulator w domu i czy jest to w ogóle możliwe. Oczywiście, że tak! Najczęściej wybierana jest piwnica, a także pomieszczenie gospodarcze z oknem. Warto wiedzieć, że w czasie ładowania akumulatora mogą ulatniać się toksyczne i łatwopalne gazy.

Jak ładować akumulator?

O czym warto pamiętać?

Nie wolno ładować akumulatora pod zbyt dużym prądem. Działanie to może grozić uszkodzeniem ogniw. Dlatego szybciej nie znaczy lepiej w tym przypadku. Warto wiedzieć, aby nie ładować akumulatora zbyt niskim natężeniem prądu. Warto wybrać optymalne rozwiązanie. Długotrwała jazda z niedoładowanym akumulatorem może mocno skutkować obniżeniem jego kondycji.