Opublikowane przez: PG

Transport chłodniczy – Czym się charakteryzuje?

transport chłodniczy

Jedną z ważnych specjalizacji w branży transportowej jest transport chłodniczy. Bardzo wielu klientów, decyduje się na ten rodzaj transportu. Cechuje się zachowaniem wszelkich wymaganych procedur sanitarnych, do transportu tego typu wymagane są wysokiej jakości naczepy chłodnicze. Kierowcy natomiast powinni przejść odpowiednie przeszkolenie, dla zachowania świeżości produktów.
Transport chłodniczy dotyczy produktów głęboko mrożonych, jak i tych, które potrzebują trochę wyższej temperatury. W każdej naczepie znajduje się agregat, który utrzymuje prawidłową temperaturę. Cały proces transportu regulowany jest przez ścisłe wymogi , które zapewniają bezpieczeństwo towarów.

transport chłodniczy - autostrada

Czego dotyczą wymogi w transporcie chłodniczym?

Niezależnie od tego czy transport chłodniczy czy jest międzynarodowy czy też w kraju powinien zachować najwyższe standardy. Wymogi dotyczą przede wszystkim sprzętu, zachowania odpowiednio wysokiego poziomu higieny oraz bezpieczeństwa względem przewożonych towarów. Zarówno kierowcy jak i magazynierzy przechodzą specjalne szkolenie z zakresu prawidłowej obsługi tego rodzaju towaru.

Jakie produkty są transportowane?

Transport chłodniczy obejmuje wszelkiego rodzaju towar, który wymaga utrzymania odpowiednio niskiej temperatury. Najczęściej są to produkty spożywcze w postaci owoców, słodyczy, ciastek, mrożonek, mięsa czy lodów. Każdy rodzaj produktów wymaga innej określonej przez producenta temperatury. Oprócz produktów segmentu spożywcze przewozi się, również artykuły przemysłowe takie jak farby, środki czy różne fabrykaty.