Opublikowane przez: cara

Usuwanie folii z samochodu – jak zrobić to efektywnie?

Usuwanie folii z samochodu

Nie ma wątpliwości co do tego, że usuwanie folii z samochodu nie należy do zadań łatwych. W dzisiejszym artykule pragniemy przedstawić Wam garść wskazówek, które sprawią że zdejmowanie folii będzie o wiele bardziej przyjemne. Zapraszamy do lektury!

Usuwanie folii z samochodu – wykorzystaj nożyk

Jeśli posiadasz samochód z przyciemnionymi szybami lub chcesz się pozbyć starej folii to warto jest poznać sprawdzone sposoby, dzięki którym usuwanie będzie skuteczne i efektywne. Najpopularniejsza metoda to zdecydowanie usuwanie folii z samochodu przy użyciu specjalnego nożyka. Polega ona na nacięciu folii w miejscach, w których występują pęcherzyki powietrza, a następnie na delikatnym zrywaniu. Jeśli na Twojej folii nie ma pęcherzyków, powinieneś ją podważyć przy użyciu noża lub żyletki. Tego typu rozwiązanie jest dobre w przypadku słabego kleju. Pozostałości po nim usuń przy użyciu acetonu lub innego rozpuszczalnika.

Usuwanie folii z samochoduOgrzej szyby przy użyciu nagrzewnicy

Kolejną sprawdzoną metodą na usuwanie folii z samochodu jest wykorzystanie w tym celu nagrzewnicy. Dzięki niej nie będziesz musiał siłować się z folią. Wysoka temperatura spowoduje kurczenie się folii oraz osłabienie kleju. Zacznie on tracić swoje właściwości i odklei się samoczynnie od powierzchni szyby. Pamiętaj jednak o tym, że ciepłe powietrze może spowodować uszczerbek na szkle. Nowe folie są także odporne na oddziaływanie ciepła, dlatego rozwiązanie to nie zawsze może okazać się skuteczne.