transport kombinowany

Transport kombinowany – Na czym polega i co to jest?

Posted by

Każda firma logistyczna oferuje różne rodzaje transportu. Wyróżniamy m. in. transport kombinowany, multimodalny, intermodalny czy bimodalny. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się bliżej transportowi kombinowanemu. Zachęcamy do przeczytania naszego artykułu do końca.

Co to jest transport kombinowany?

A więc transport kombinowany jest bardzo zbliżony do multimodalnego oraz intermodalnego. Jeśli chodzi o samą definicję transportu kombinowanego możemy wyróżnić ich wiele. W skrócie można powiedzieć, że za transport kombinowany uznaje się formę przewozu, gdzie wykorzystuje się więcej niż jedną gałęź transportu. Ważne, żeby zaznaczyć, że w początkowej jak i końcowej fazie musi być wykorzystany transport drogowy. W pozostałych etapach może być wykorzystana kolej, transport morski, śródlądowy lub żegluga. Odcinek morski musi być dłuższy niż 100 kilometrów w prostej linii.

transport kombinowany

Rodzaje transportu kombinowanego?

  •  Towarzyszący transport kombinowany – przewóz drogowym ciężarówkami oraz zestawami ciężarowymi z udziałem kierowców, którzy podróżują spędzają w kuszetkach.
  • Nietowarzyszący transport kombinowany – jest to drogowa jednostka transportowa, która jest przewożona za pomocą innej gałęzi transportu bez udziału kierowcy.

Aby dowiedzieć się jeszcze więcej na temat tego typu transportu zachęcamy do dowiedzenia bloga firmy transportowej Omega-Pilzno.