Lusterko boczne

Dlaczego lusterko boczne w samochodzie jest tak ważne?

Posted by

Lusterko boczne jest elementem samochodu, które w szczególnie łatwy sposób ulega uszkodzeniu. Nie wolno jednak tego ignorować, gdyż jest ono bardzo ważne, jeśli chodzi o wyposażenie pojazdu. Dlaczego? Serdecznie zachęcamy do lektury i dowiedzenia się więcej na ten temat.

Funkcje lusterka bocznego w samochodzie

W praktyce lusterko boczne można określić jako dodatkowe oczy kierowcy. Pozwala ono na zdecydowanie lepsze kontrolowanie tego, co dokładnie dzieje się za pojazdem oraz po jego bokach, co gwarantuje znacznie bezpieczniejszą jazdę, dzięki lepszemu oglądowi sytuacji na drodze. Właśnie dlatego w przypadku jakichkolwiek ich usterek nie należy ich ignorować i trzeba naprawdę szybko wymienić ten element.

Lusterko boczne

Prawidłowe ustawienie lusterka bocznego

Aby móc mieć jak najlepszy ogląd na sytuację na drodze, boczne lusterko musi być też właściwie ustawione. Trzeba zrobić to tak, aby pozostawić widoczną choćby niewielką część swojego pojazdu, a także jak największą przestrzeń poza samym samochodem. Pozwala to zminimalizować obszar tzw. martwego pola, które niestety często odpowiada za wypadki drogowe, zwłaszcza związane z wyjechaniem zza auta motocykla.

Jak doskonale można zauważyć, lusterko boczne to absolutnie kluczowy element, jeśli chodzi o bezpieczeństwo prowadzenia pojazdu. Nie należy więc ignorować jego nieprawidłowego ustawienia, gdyż może grozić to bardzo niebezpieczną sytuacją drogową i tym samym wypadkiem.