Top marka motoryzacyjna 2020 – prestiżowy ranking medialnych marek

Posted by

Ranking top marka motoryzacyjna 2020 to jedna z kategorii, która pojawiła się w plebiscycie najbardziej medialnych brandów ubiegłego roku. Konkurs co roku przygotowywany jest przez magazyn „Press” oraz „PRESS-SERVICE Monitoring Mediów”. Ostatnia edycja była już trzynastą odsłoną tego zestawienia. Wśród uczestników znalazło się aż 500 firm pochodzących z 50 branż.

Firma, która troszczy się nawet o najmniejsze szczegóły

Tytuł „top marka motoryzacyjna 2020” przypadł firmie Mercedes-Benz, która od wielu lat konsekwentnie na polskim rynku pokazuje jak można łączyć marketing z komunikacją. Sędziowe docenili w szczególności wkład fabryki Mercedesa znajdującej się w Jaworze. To właśnie tam na co dzień powstają silniki elektryczne, a od niedawna też baterie elektryczne zasilające m.in. Mercedesa EQC. To szczególny moment dla tej firmy zwłaszcza, że w momencie wręczenia statuetki firma obchodziła swój jubileuszowy 120 rok istnienia.

top marka motoryzacyjna 2020

Nie tylko top marka motoryzacyjna 2020 w Polsce, ale również na świecie

Warto także docenić miejsce Mercedes-Benz w ogólnym zestawieniu. Biorąc pod uwagę wszystkie marki, które wzięły udział w plebiscycie, motoryzacyjny lider zajął zaszczytne 8 miejsce. Ta wysoka lokata sprawiła, że firma wyprzedziła takich gigantów medialnych jak telewizje TVN oraz Polsat. To niejedyny sukces, który w ubiegłym roku zaszczycił firmę Mercedes-Benz, bowiem w  rankingu Best Global Brands 2020 jako jedyna firma z Europy znalazła się w czołowej dziesiątce. Codzienne starania pracowników sprawiają, że nie bez powodu top marka motoryzacyjna 2020 trafiła w ręce tej firmy.