Opublikowane przez: ASt

Stacja ładowania samochodów elektrycznych – jak ją wybrać?

Stacja ładowania samochodów elektrycznych

Posiadanie samochodu elektrycznego staje się coraz popularniejsze, takie rozwiązanie jest bowiem przede wszystkim ekologiczne. Wielu właścicieli zastanawia się jednak nad tym, jak powinna wyglądać domowa stacja ładowania samochodów elektrycznych i co zrobić, aby była ona odpowiednio dopasowana do posiadanego modelu samochodu. Oto czynniki, na które koniecznie trzeba zwrócić uwagę.

Specyfikacja posiadanego samochodu

W przypadku chęci posiadania własnej stacji trzeba oczywiście wziąć pod uwagę specyfikację pojazdu. Najistotniejsze czynniki w tym zakresie to przede wszystkim liczba faz zasilania, a także natężenie robocze mierzone w amperach. Stacja ładowania samochodów elektrycznych musi być dobrana również pod kątem tego, za pomocą jakiego gniazda będzie odbywać się ładowanie (przy domowych jest to najczęściej gniazdo albo typu 1, albo 2).

Stacja ładowania samochodów elektrycznych

Przenośna stacja ładowania samochodów elektrycznych

Przy wyborze warto zastanowić się także nad wygodą użytkowania, które mogą gwarantować stacje przenośne. Można bowiem używać ich nie tylko w domu, ale także na hotelowym parkingu lub w podróży. Wystarczy podpiąć urządzenie do gniazda naściennego albo siłowego oraz wygodnie doładować pojazd, przygotowując się na dalsze kilometry jazdy.

Jak widać wybór stacji ładowania przeznaczonych do pojazdów elektrycznych wymaga wzięcia pod uwagę kilku naprawdę istotnych czynników. Na szczęście oferta tego typu sprzętu staje się coraz szersza, m.in. dzięki upowszechnieniu pojazdów elektrycznych.