Opublikowane przez: JS

Lewis Hamilton – Legenda

Gdy myślimy o formule 1 na myśl przychodzi nam od razu Lewis Hamilton. Bardzo zasłużył się on w formule jeden i jest jednym z najbardziej utytułowanych kierowców od początku jej historii. Wsławił się swoją szybkością, niebanalnym myślenie, niezwykłymi umiejętnościami i niesamowitym refleksem, a kombinacja tych cech pozwoliła mu zdobywać medal za medalem i puchar za pucharem. Jakie były początku tego słynnego kierowcy?

Lewis Hamilton – początki

Podobnie jak większość innych kierowców Formuły 1 Lewis Hamilton rozpoczął swoją przygodą jeżdżąc gokartem i tam opanował podstawy prowadzenia pojazdu. Mówi się, że już wtedy wiedział, że chce rozwijać się dalej, także widać było przebłyski jego talentu, więc dosyć szybko zaczął wsiadać do większych i znacznie szybszych samochodów. Szybko dostrzeżono jego talent i dzięki temu dostał się do programu rozwojowego dla młodych kierowców, gdzie znacznie rozwinął swoje umiejętności pod okiem niesamowitych oraz bardzo doświadczonych trenerów. Jego pierwszy naprawdę znaczący triumf, już pod skrzydłami stajni z Woking, miał miejsce w roku 2003, gdy Lewis Hamilton triumfował w Brytyjskiej Formule Renault. W serii tej walczyli również kiedyś tacy kierowcy jak na przykład Kimi Räikkönen oraz Pedro de la Rosa.

Lewis Hamilton – Formuła 1

Po dalszych swoich zwycięzcach miał możliwość skorzystanie z awansu do formuły 1, który oczywiście przyjął. cie ciekawe Lewis Hamilton już w swoim pierwszym sezonie w F1 miał szansę na tytuł mistrzowski, który przegrał o zaledwie punkt z kierowcą Scuderii Ferrari, Kimim Räikkönenem.

Reszta, czyli siedem zwycięstw to już historia.