sprzęt audio

Co trzeba wiedzieć o sprzęcie audio do samochodu?

Posted by

Wiele osób wybiera swój samochód jako miejsce, w którym często sprawdza wszelkie nowinki muzyczne, słucha swoich ulubionych artystów lub też umila sobie czas ulubionymi podcastami czy kolejnymi audiobookami. Nie ma się zatem co dziwić, że wielu z nas dąży do tego, aby sprzęt audio zainstalowany w samochodzie był jak najwyższej jakości. Co trzeba wiedzieć, zanim zdecydujemy się wybrać na zakupy do salonu car audio?

Sprzęt audio - odtwarzacz

Co składa się na zestaw car audio?

Rdzeniem zestawu car audio jest oczywiście odpowiedni wzmacniacz – to on nadaje mocy dźwiękom przekazywanym pozostałym elementom. Dla polepszenia jakości dźwięku generowanego przez sprzęt audio wiele osób wybiera również odpowiednio dopasowane procesory dźwięku i przykłada sporą uwagę do wyboru właściwych zestawów kabli głośnikowych, sygnałowych czy zasilających. Następnie nie można pominąć głośników – wszak to one odpowiadają za efekt końcowy. Warto zastanowić się, jakiej wielkości głośniki będą dobrze dopasowane do naszego samochodu – jest ich do wyboru naprawdę wiele, warto jednak, aby zestaw był w pełni wyposażony w głośnik niskotonowy (subwoofer), głośniki średniotonowe i wysokotonowe (tweetery), aby cieszyć się pełnym zakresem częstotliwości.

Sprzęt audio - głośniki

Popularni producenci sprzętu audio

Przy wyborze sprzętu audio warto postawić na renomowanych producentów – ich marki cieszą się popularnością nie bez powodu. Weź pod uwagę marki takie, jak Alpine, Clarion, Pioneer, Musway, Phoenix Gold, Kenwood czy JBL, aby Twój zestaw car audio obfitował w elementy najlepszej jakości.