kiedy dziecko nie potrzebuje fotelika na tylnim siedzeniu?

Wskazówki kiedy dziecko nie potrzebuje fotelika

Posted by

Podróżowanie z dziećmi może być świetną zabawą zarówno dla nich, jak i dla Ciebie. Ale oprócz normalnych wymagań związanych z opieką, masz dodatkową odpowiedzialność za zapewnienie dzieciom bezpieczeństwa w podróży, co może prowadzić do dodatkowego stresu, jeśli nie wiesz, czego się spodziewać. Chociaż możesz nie mieć kontroli nad innymi kierowcami, możesz upewnić się, że dzieci są odpowiednio chronione we własnym samochodzie. Sprawdź nasze wskazówki i dowiedz się kiedy dziecko nie potrzebuje fotelika.

Bezpieczna jazda z maluchem

kiedy dziecko nie potrzebuje fotelika?

Zasaada numer jeden – zapinaj pasy! Wydaje się to takie proste, ale niektórzy ludzie nadal nie używają pasów bezpieczeństwa, pomimo przytłaczających korzyści z tego płynących. Badania wykazały, że pasy bezpieczeństwa są odpowiedzialne za uratowanie 329 715 istnień ludzkich w ciągu ostatnich 50 lat. Ponadto wypadki samochodowe są główną przyczyną śmierci nastolatków. Co więcej, dzieci w wieku 12 lat i młodsze powinny zawsze jeździć na tylnym siedzeniu w odpowiednim foteliku dziecięcym lub z pasem bezpieczeństwa pojazdu.

Sprawdźmy kiedy dziecko nie potrzebuje fotelika

Wszelkie, luźne drobiazgi w samochodzie mogą stać się niebezpiecznymi pociskami, jeśli zdarzy Ci się wypadek lub nawet jeśli musisz po prostu nagle użyć hamulców. Dlatego też nie chowaj niczego ciężkiego na półce za tylnymi siedzeniami. Zabezpiecz luźne przedmioty w bagażniku za pomocą kotew ładunkowych. Połóż ciężkie przedmioty na podłodze lub jak najdalej do przodu w przestrzeni ładunkowej. A na blogu Avionaut przeczytaj kiedy dziecko nie potrzebuje fotelika.