serwis turbosprężarek

Serwis turbosprężarek — kiedy udać się do serwisu?

Posted by

Właściciele samochodów często zadają sobie pytanie — kiedy należy udać się do serwisu? Serwis turbosprężarek pewnie zastanawia jeszcze mocniej, szczególnie gdy nie potrafimy prawidłowo rozpoznać sami objawów awarii turbosprężarek czy nie znamy przyczyn ich uszkodzeń.

Jakich objawów uszkodzeń turbosprężarki wypatrywać?

Zacznijmy od tego, jakie zadanie ma turbosprężarka w naszym silniku. Ma ona na celu zwiększanie mocy jednostki napędowej naszego pojazdu. Kiedyś turbosprężarki były wykorzystywane głównie w silnikach samochodów ciężarowych czy sportowych, ale obecnie można ją spotkać powszechnie w jednostkach o mniejszej mocy.

Jak więc rozpoznać, że być może czas udać się do serwisu turbosprężarek? Przede wszystkim możemy zauważyć znaczny spadek mocy jednostki napędowej, a także niepokojące dźwięki czy drgania spod maski pojazdu. Bardzo ważna jest szybka reakcja, gdyż długie nieprawidłowe użytkowanie może spowodować poważne konsekwencje dla stanu naszej turbosprężarki.

serwis turbosprężarek

Serwis turbosprężarek — jaki wybrać?

Jak z każdym tematem technicznym, warto wybrać się do takiego serwisu, który zna się na tym, co robi. Stawiajmy na wiedzę ekspertów w branży, w szczególności podpartą długoletnim doświadczeniem kadry. W branżach mocno technicznych praktyka ma często o wiele większe znaczenie, niż wiedza teoretyczna. Serwis turbosprężarek powinien w szczególności mieć dostęp do specjalistycznego sprzętu, ze względu na skomplikowany proces regeneracji turbosprężarek.