regeneracja reflektorów

Regeneracja reflektorów – zadbaj o swój samochód

Posted by

Dbanie o swój samochód to podstawa. Odpowiednio używany i zakonserwowany pojazd może nam służyć kilka ładnych lat. To samo tyczy się oświetlenia auta, dlatego regeneracja reflektorów powinna stanowić jeden z elementów jego rutynowej pielęgnacji. Dowiedz się więcej na temat świateł samochodowych w tym artykule. Zapraszamy do lektury!

Co prawo mówi o oświetleniu samochodowym?

Zanim przejdziemy do tematu renowacji lamp samochodowych, zastanówmy się najpierw nad tym, jak prawo odnosi się do kwestii oświetlenia samochodu. Otóż, światła samochodowe powinny być utrzymane w odpowiednim stanie, to znaczy nie może być sytuacji, w której nie byłyby zdolne do prawidłowego działania. Ma to szczególne znaczenie w przypadku świateł mijania, które muszą być włączone cały czas, niezależnie od warunków pogodowych, oraz jeśli chodzi o światła hamowania, awaryjne i kierunkowskazu, które służą informowaniu innych kierowców o naszych manewrach pojazdem na drodze. Z tego powodu utrzymanie oświetlenia w odpowiednim stanie jest tak ważne.

regeneracja reflektorów

Elementy regeneracji lamp w samochodzie

Wbrew intuicji, regeneracja reflektorów polega nie tylko na wymianie żarówek w samochodzie. Jest to kilkuetapowy proces, który, o ile wykonany jest fachowo przez profesjonalistę, może w znacznym stopniu poprawić jakość oświetlenia w aucie i dać wrażenie, jakby ten element pojazdu był zupełnie nowy. W obręb renowacji wchodzi także wymiana i dokładne oczyszczenie klosza lampy. Wymiana nie jest obowiązkowym elementem, zdarza się jednak, że klosz mógł być uprzednio stłuczony na przykład w wyniku dawnej kolizji. Dokładne oczyszczenie klosza pozwala na znaczną poprawę jakości oświetlenia. Ponadto, jeśli posiadamy elementy oświetlenia, które są według polskiego prawa nielegalnym elementem w pojeździe, fachowiec może dostosować je pod standardy obowiązujące w naszym kraju.