polerki samochodowe

Polerki samochodowe – które sprawdzą się najlepiej?

Posted by

Chcesz samodzielnie zadbać o swój samochód? Potrzebne Ci będą do tego odpowiednie akcesoria. Sprawdź do czego służą i jakie polerki samochodowe warto kupić!

Do czego służą polerki samochodowe?

Każdy właściciel samochodu wie, jak łatwo o nowe rysy na karoserii. Tak naprawdę wystarczy codzienne odśnieżanie, przejażdżka po kamienistym czy bardzo zarośniętym krzewami terenie, czy nawet mocny wiatr niosący liście albo drobne gałązki, aby na lakierze pojawiły się drobne ślady. W pierwszej chwili możemy ich nawet nie zauważyć, jednak w odpowiednim świetle i pod konkretnym kątem będą naprawdę widoczne. To właśnie tysiące takich niewielkich rysek sprawia, że lakier samochodowy po pewnym czasie staje się bardziej matowy. Aby tego uniknąć, wystarczy od czasu do czasu usunąć nowo powstałe rysy. Potrzebna nam będzie do tego właśnie profesjonalna polerka. Służy ona do polerowania lakieru, ale i jego mocniejszego czyszczenia, a także usuwania rys z szyb czy nakładania na karoserię wosku.

Jaką polerkę warto kupić – ranking

Zdecydowałeś, że zainwestujesz w profesjonalną polerkę do swojego samochodu? Na rynku obecnie dostępny jest naprawdę szeroki wybór tego typu urządzeń. Wyróżniamy dwa główne rodzaje polerek samochodowych, czyli rotacyjną i mimośrodową. Jeśli dopiero rozpoczynasz przygodę z car detailingiem, bezpieczniejszą opcją będzie ta druga. Ryzyko uszkodzenia lakieru takim urządzeniem jest o wiele mniejsze niż polerką rotacyjną, która przeznaczona jest dla doświadczonych w temacie osób. Koniecznie zajrzyj na stronę Magazynu Ceneo i przeczytaj artykuł: polerki samochodowe rankinghttps://magazyn.ceneo.pl/artykuly/polerki-samochodowe-ranking.