Opublikowane przez: KamPre

Mercedes B klasa – mistrz praktyczności?

Dynamiczna i spójna linia nadwozia sprawa, że Mercedes B klasa ma bardzo zwartą sylwetkę

Mercedes B klasa nie należy do najbardziej popularnych modeli marki z gwiazdą na masce. Na pewno nie można na naszych drogach spotkać tylu jego egzemplarzy, co mniejszej siostry, czyli klasy A, albo większego brata, czyli występującej w nadwoziu sedan lub kombi klasy C.

Potrzebujesz dużo miejsca na bagaże?

Tymczasem pod względem walorów użytkowych klasie B nie można niczego zarzucić. Wręcz przeciwnie – zachowując rozsądne gabaryty zewnętrzne, model ten rozpieszcza swoich pasażerów przestronnym i komfortowym wnętrzem. W zależności od potrzeb, użytkownicy mają nawet możliwość rozdzielania przestrzeni pomiędzy kabiną pasażerską a przestrzenią ładunkową. Dzieje się tak na skutek funkcjonalności w postaci przesuwanej tylnej kanapy. Przykładowo, gdy podróżujemy w dwie osoby, Mercedes B klasa umożliwia zabranie na prawdę dużej ilości bagażu, dzięki przesunięciu kanapy maksymalnie do przodu.

Mercedes B klasa jest bardzo elegancki i dynamiczny
Mercedes-Benz B-Klasse, denimblau
Mercedes-Benz B-Class, denim blue

Mercedes B klasa zadba także o Twoich pasażerów

Z kolei w chwili, gdy jedziemy z kompletem pasażerów i niewielką ilością bagaży, możemy kanapę odsunąć maksymalnie do tylu, uzyskując dzięki temu bardzo dużą przestrzeń na nogi pasażerów podróżujących w drugim rzędzie. Można także szukać kompromisu pomiędzy tymi dwoma skrajnymi położeniami. Mercedes B klasa kryje w sobie jeszcze dużo więcej miłych niespodzianek, jak chociażby duża ilość pojemnych, poręcznych schowków czy doskonała wręcz widoczność z wygodnego fotela kierowcy. Umożliwia ona komfortową i bezpieczną podróż nawet w długie trasy.