Opublikowane przez: WojUrb

Mapy turystyczne na każdą okazję

Mapy turystyczne, dziewczyna blondynka

Obecnie każdy z nas ma do dyspozycji nawet kilka urządzeń z nawigacją satelitarną i aplikacjami wskazującymi drogę. Można by pomyśleć, że tradycyjne, papierowe mapy turystyczne odeszły już do lamusa. Jest to jednak pogląd zdecydowanie błędny. Elektroniczne mapy są dobre dla niedzielnych turystów. Korzystając z nich nie uczysz się szlaku, ani nie nabywasz orientacji w terenie. W efekcie musisz podążać z nosem w smartfonie, zamiast delektować się rozpościerającymi się dookoła krajobrazami.

Gdy nie ma zasięgu i prądu…

Mapy turystyczne na morzuJest też inny powód, dla którego zawsze należy mieć w plecaku mapy turystyczne, gdy wyruszamy na szlak. W górach czy parkach krajobrazowych może najnormalniej w świecie nie być zasięgu! Wówczas nasze wysoko zaawansowane i inteligentne urządzenie na nic się nie zda. Należy też pamiętać, że gdy występują problemy z zasięgiem, takie urządzenia dużo częściej wyszukują najbliższą sieć, aby uzyskać połączenie. Taki proces sprawia, że szybko zużywają swoją baterię. Dla kontrastu – papier, na którym nadrukowane mapę, nie wyblaknie w przewidywalnej przyszłości.

Ergonomiczne i wodoodporne mapy turystyczne

Warto wiedzieć, że obecnie mapy turystyczne zawierają wiele wartościowych informacji, a także są z reguły zaprojektowane w bardzo ergonomiczny sposób. Wersje laminowane sprawdzą się niezależnie od warunków atmosferycznych. Można z nich korzystać nawet podczas zdecydowanej niepogody i deszczu, ponieważ są wodoodporne. Mapy takie są też składane w specjalny sposób, aby łatwo można było mieć przed oczami dokładnie ten fragment trasy, którą planujemy podążać. Warto w końcu pamiętać, że takie analogowe mapy są miłą pamiątką i ciekawą dekoracją wnętrz. Gdy bowiem już zejdziemy z turystycznych szlaków, miło popatrzeć na ścianę stanowiącą świadectwo zwiedzonych przez nas zakątków Polski i świata.