Opublikowane przez: PG

Klocki hamulcowe motocyklowe – Jakość gwarancją bezpieczeństwa

klocki hamulcowe motocyklowe - motocykl

Jak wiadomo klocki hamulcowe motocyklowe są bardzo ważnym elementem całego układu hamulcowego. Często jest to jeden z najczęściej wymienianych części hamulcowych ze względu na częstą eksploatacje. Bardzo ważne, aby regularnie sprawdzać stan swojego układu hamulcowego, a w szczególności tego elementu. Sprawne i dobre jakościowo klocki to gwarancje naszego bezpieczeństwa oraz innych członków ruchu.

klocki hamulcowe motocyklowe - yamaha

Co warto wiedzieć o klockach hamulcowych motocyklowych?

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej jest to jeden z głównych elementów układu hamulcowego motocykla. Zatem jak działa? działanie klocków hamulcowych motocyklowych jest bardzo proste. Klocki dociskają tarcze doprowadzając do całkowitego wyhamowania motocykla. Bardzo ważne, aby wybrać odpowiednie klocki dostosowane do naszego jednośladu. Znaczący tutaj jest kształt klocków jak i materiał z jakich jest wykonany. Patrząc z perspektywy czasu nie opłaca się oszczędzać na jakości klocków, gdyż tanie zamienniki szybko się zużyją i znowu będziemy potrzebowali wymiany. A po drugie bezpieczeństwo podczas jazdy powinno być dla nas priorytetem.

Jak dokonać prawidłowego wyboru?

W ofercie EBC Brakes znajdziecie Państwo szeroką ofertę klocków hamulcowych motocyklowych dostosowanych do stylu jazdy oraz odpowiednich warunków. Klocki zostały posegregowane w serie cechujące się określonym przeznaczeniem( Seria: FA, R, V-Pads, Double H, V-Pads, MXS, EPFA, GPFA) Zachęcamy do odwiedzenia oficjalnej strony EBC Brakes.