jakie klocki hamulcowe twarde czy miękkie

Jakie klocki hamulcowe twarde czy miękkie? – Różnice

Posted by

Klocki hamulcowe stanowią ważną część całego układu hamulcowego. Jest to część eksploatacyjna, którą powinno się wymieniać okresowo. Klocki możemy bez problemu sprawdzić sami czy nadają się do wymiany. Należy wówczas zwrócić uwagę na grubość okładzin ciernych i czy są zużyte równomiernie po obu stronach. Również możemy je zamontować sami. Jednakże jeśli nie znamy się na tyle dobrze warto skorzystać z pomocy specjalistów w renomowanych warsztatach samochodowych. Również rodzi się pytanie jakie klocki hamulcowe twarde czy miękkie wybrać? Zapraszamy do przeczytania dalszej części naszego artykułu!

Klocki hamulcowe twarde a miękkie

Twardość klocków hamulcowych zależy od składu mieszanki z jakich jest wykonany. Zazwyczaj w mieszance są elementy metaliczne i półmetaliczne. Gdy skład określany jest na nisko lub niemetaliczny, klocki zaliczane są do miękkich. Główny czynnik, który warunkuje rodzaj klocka to proporcje mieszanki z jakiej został wykonany oraz sposób jego obróbki. Jakie klocki hamulcowe twarde czy miękkie? To już zależy od naszych oczekiwań i stylu jazdy.

jakie klocki hamulcowe twarde czy miękkie

Oferta od EBC Brakes

W ofercie firmy EBC Brakes znajdziecie Państwo szeroki wybór klocków hamulcowych, które cechują się wysoką jakością oraz odpornością na trudne warunki zewnętrzne. Klocki gwarantują lepszą skuteczność hamowania. Szeroki wybór sprawia, że każdy znajdzie części adekwatne do jego stylu jazdy. Zachęcamy do sprawdzenia oficjalnej strony EBC Brakes.