Opublikowane przez: PG

Ekonomiczna jazda samochodem – Na czym polega?

Eko-driving, czyli ekonomiczna jazda samochodem to same zalety w postaci oszczędności na paliwie oraz lepszej kondycji auta. Zatem jak prawidłowo jeździć samochodem, aby nasza jazda była ekonomiczna? Jakie nawyki powinien wykształcić w sobie kierowca? Zachęcamy do przeczytania naszego artykułu.

ekonomiczna jazda samochodem

Jak ekonomicznie jeździć samochodem?

Jest to technika jazdy umożliwiająca mniejsze zużycie paliwa. Cześć osób podchodzi sceptycznie do tego typu jazdy ze względu na to, że kojarzy im się taka jazda z bardzo powolną. Chcielibyśmy rozwiać te wątpliwości. A więc jak zacząć ekonomiczną jazdę samochodem? Po wejściu do samochodu nie ma potrzeby czekania na rozruch silnika. Współczesne samochody są przystosowane, aby zacząć jazdę od razy. Na początku jazdy warto zachować spokojny styl prowadzenia. Bardzo dobrym sposobem na ograniczenie spalania jest ograniczenie użytkowania klimatyzacji. Trzeba zaznaczyć, że włączona klimatyzacja przyczynia się nawet do 2 więcej litrów spalania na 100 km.

Jaki styl kierowania uważa się za ekonomiczny?


Trzeba zapamiętać, że ekonomiczna jazda samochodem to umiejętność hamowania silnikiem i załączanie jak najwyższego biegu. Podczas hamowania powinniśmy wytracać prędkość redukując biegi. Jeżdżąc ekonomicznie samochodem jesteśmy w stanie zaoszczędzić nawet do 25% paliwa w porównaniu ze standardową jazdą.