Opublikowane przez: Przlat

Zasięg samochodów elektrycznych – co wpływa na przemierzany dystans?

zasięg samochodów elektrycznych

Wśród osób stawiających na nowoczesne rozwiązania w motoryzacji bardzo często można spotkać pozytywne opinie na temat pojazdów ekologicznych. Spośród wielu zalet najczęściej podkreśla się zasięg samochodów elektrycznych? Co tak naprawdę przyczynia się do tego, że można przemierzać wiele kilometrów na jednym ładowaniu? O tym postaramy się powiedzieć więcej w poniższym artykule.

Czynniki wpływające na pokonywane odległości

Przede wszystkim mając na uwadze zasięg samochodów elektrycznych nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to, co przyczynia się do pokonywania długich tras. To składowa kilku czynników, dzięki którym eksploatacja auta może być wydajna. W takich sytuacjach bierze się pod uwagę temperaturę powietrza, wagę pojazdu wraz z zawartością, a także topografię terenu. Ponadto dużą rolę odgrywa styl jazdy, wiek baterii, prędkość i przyspieszenie i wyposażenie samochodu. Wszystkie te elementy muszą ze sobą współgrać na tyle, aby cieszyć się z maksymalnej wydajności auta.

zasięg samochodów elektrycznych

Tesla, czyli pojazd posiadający największy zasięg wśród samochodów elektrycznych

Wśród współczesnych marek samochodów zasilanych prądem rekordy popularności bije marka Tesla. Pobija ona wszelkie rekordy zasięgu samochodów elektrycznych za sprawą modelu Tesla Model S Plaid. Rekord odległości tego pojazdu wynosi na chwilę obecną 840 kilometrów. Pozostałe miejsca na podium zajęły różne warianty opisywanego modelu Tesli przemierzając odpowiednio 652 i 639 kilometrów. Kto wie, być może niebawem granica 1000 kilometrów zostanie przekroczona przez samochód tej firmy?