Opublikowane przez: KamPre

Zapachy samochodowe – jak wybrać odpowiedni dla siebie?

Odpowiednie zapachy samochodowe mogą znacząco umilić naszą podróż

Czasy, kiedy w samochodach królowały zawieszki zapachowe w kształcie choinki, już dawno minęły. Teraz zapachy samochodowe to nierzadko wyszukany produkt, niemal luksusowy. Wybór form, w jakich mogą trafić do auta, a także samych nut zapachowych, może przyprawić o niemały zawrót głowy.

Jak wprowadzić zapach do auta?

Czy zatem zapachy samochodowe to zawsze zawieszki? Absolutnie nie, choć ta forma również jest nadal spotykana i cieszy się zainteresowaniem. Zazwyczaj są to jednak zawieszki o ciekawych kształtach i kolorach, albo wręcz przeciwnie – bardzo eleganckie, stonowane, wykonane z drewna i zamocowane na plecionym sznurku. Druga możliwość to zapachy do rozpylania, w wygodnym aerozolu, niczym domowe odświeżacze powietrza. One umożliwiają nam największą kontrolę nad intensywnością zapachu, jaką aktualnie chcemy czuć w aucie. Jednocześnie mają też taką wadę, że zapach nie jest uwalniany stopniowo, tylko tuż po rozpyleniu jest go najwięcej, a następnie stopniowo umyka i ciężko jest utrzymać pożądany poziom. Alternatywą dla zawieszek są zapachy samochodowe w formie puszek, które możesz umieścić na przykład w uchwycie na kubki i które również uwalniają zapach przez długi czas.

Wybierając zapachy samochodowe warto zapytać o zdanie naszych pasażerów

Jak wybierać zapachy samochodowe?

Z wyborem zapachu do auta jest trochę tak, jak z wyborem perfum. Najważniejsze, aby nam odpowiadał i abyśmy byli skłonni wytrzymać czując go przez kilka godzin. Zapachy samochodowe powinny jednak także odpowiadać naszym współpasażerom. Warto zatem przed zakupem zapytać o zdanie osoby, z którą najczęściej podróżujemy. To powinno uchronić nas przed niewłaściwą decyzją.