tarcze hamulcowe abarth

Tarcze hamulcowe Abarth – Jakie wybrać?

Posted by

Zastanawiasz się na jakie tarcze hamulcowe Abarth się zdecydować? Jest to bardzo ważny wybór, gdyż sprawnie działający układ hamulcowy w dużej mierze zależy od jakości tarcz oraz klocków hamulcowych. Pamiętajmy, że skrócenie drogi hamowania to większe szanse na uniknięcie kolizji. Sprawdzajmy regularnie swoje pojazdy pod kątem technicznym, aby zadbać o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu.

Jakie wyróżniamy rodzaje tarcz hamulcowych?

Na rynku znajdziemy, różnego rodzaju tarcze hamulcowe. Zatem, które będą odpowiednie do naszego samochodu? Należy przede wszystkim zwrócić uwagę na rodzaj naszego pojazdu, markę, styl naszej jazdy, masę samochodu. Wyróżniamy różne rodzaje tarcz hamulcowych m. in.:
– Tarcze wentylowane – coraz częściej wybierane ze względu na bardzo dobry układ chłodzenia, który zapobiega przegrzewaniu się tarcz podczas agresywnego hamowania
– Tarcze monolityczne – częściej spotkamy się z nimi w starszych samochodach. Cechują się dużą wydajnością lecz mogą się dosyć często przegrzewać w trakcie intensywnej jazdy.
– Tarcze węglowo-ceramiczne – najwyższej jakości tarcze, które zapewniają hamowanie na najwyższym poziomie. Ich minusem jest wysoka cena.

tarcze hamulcowe abarth

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru tarcz?

Tarcze hamulcowe do samochodu Abarth jak i innej marki auta powinny być wykonane z wysokiej jakości materiału. Najczęściej w standardowych tarczach stosuje się zwykła stal lub żeliwo. Są to dobrej jakości materiały lecz nie najlepsze. Dużą lepszymi właściwościami cechuje się hartowana wysokowęglowa stal.