Opublikowane przez: RafGaj

Skoda Octavia – co warto o niej wiedzieć?

skoda octavia

Nie ma wątpliwości co do tego, że Skoda Octavia to jeden z najbardziej popularnych samochodów osobowych klasy kompaktowej. Pojazd ten jest produkowany przez czeską markę od 1996 roku, a w 2019 roku została wprowadzona do produkcji jego czwarta generacja. W dzisiejszym wpisie pragniemy przedstawić najważniejsze informacje na temat tego wozu. Zapraszamy do lektury!

Czym wyróżnia się Skoda Octavia? 

Skoda Octavia w pierwszej odsłonie została zaprezentowana światu po raz pierwszy w 1996 roku. Samochód ten był pierwszym modelem Skody, który zaprojektowano w biurach konstrukcyjnych Volkswagena. Został on opracowany na bazie płyty podłogowej VM A4 PQ 34, która znana jest z tego, że wykorzystano ją również do budowy Audi A3, TT, a także VM Bora i Golfa IV. Ciekawostką jest, że rok później na rynku pojawiła się wersja kombi, która w 1999 roku została wyposażona w napęd na cztery koła. Wyposażenie tego modelu dopełniono przy użyciu systemu ABS roaz poduszek powietrznych. Face lifting w 2000 roku sprawił, że wygląd samochodu nabrał nowego charakteru.

Dlaczego warto wybrać model Skoda Octavia? 

Opisywany przez nas pojazd Skoda Octavia to wysokiej jakości produkt, który wyróżnia się solidną i niezwykle stylową budową. Znakomite parametry techniczne sprawiają, że auto to dobrze się prowadzi i jest bezpieczne. Jeśli szukasz funcjonalnego samochodu dla całej rodziny to to wydanie marki Skoda z pewnością spełni Twoje oczekiwania.

skoda Octavia