Motul 5W40 – olej idealny dla silników aut marki BMW

Posted by

Wszyscy posiadacze samochodów osobowych powinni sobie zdawać sprawę z tego jak ważna jest regularna konserwacja auta. Szczególnie, gdy mamy na myśli wszelkie funkcjonalności pojazdu drzemiące w jego wnętrzu. Regularne stosowanie odpowiedniego oleju silnikowego sprawia, że podtrzymuje on sprawność naszego samochodu. Takim produktem na miarę naszych potrzeb jest z pewnością Motul 5W40.

Diesel czy benzyna, nie stanowią ograniczenia dla omawianego produktu

Motul 5W40 jest półsyntetycznym olejem stworzony z zamysłem o silnikach benzynowych oraz Diesla. Praktycznie żadne paliwa nie są mu straszne, bowiem dostosowany jest niemal do wszystkich warunków. Jedną z jego niewątpliwych zalet jest możliwość mieszania wraz z olejami syntetycznymi, a także mineralnymi. Posiada także normę ACEA B4, której warunkiem są właściwości czyszczące na najwyższym poziomie oraz odporności na wszelką lepkość powstałą w wyniku sadzy będącej efektem spalania Diesla.

motul 5w40

Motul 5W40 to inwestycja w pełni sprawne i funkcjonalne auto

Jeśli szukamy produktu, który zapewni odpowiednie smarowanie, to Motul 5W40 sprawdzi się doskonale. Przystosowano go do różnych wartości temperatur, szczególnie wysokich, co świetnie plasuje go we współdziałaniu z nowoczesnymi silnikami. Korzystanie z dobrodziejstw tego produktu sprawia, że każda trasa będzie pokonywana bezpiecznie. Co więcej, nasze auto będzie stale w dobrej kondycji za sprawą właściwości, którymi wyróżnia się opisywany olej.