przynależne miejsca parkingowe we wspólnocie mieszkaniowej

Do kogo należą miejsca parkingowe we wspólnocie mieszkaniowej?

Posted by

Nowoczesne rodziny zwykle posiadają nie jeden a czasem dwa lub kilka samochodów osobowych oraz dostawczych, w zależności od tego jaką prowadzą działalność zawodową. Na taki stan rzeczy ma wpływ fakt, iż samochody są zdecydowanie bardziej dostępne, niż kilka lat temu a ich posiadanie znacznie zwiększa komfort poruszanie się nie tylko po dużych ale także po małych miejscowościach. Nic więc dziwnego, że miejsca parkingowe we wspólnocie mieszkaniowej to mus.

Parkowanie pojazdów i problemy z tym związane

Do kogo należą miejsca parkingowe we wspólnocie mieszkaniowej?

Biorąc pod uwagę liczbę posiadanych w gospodarstwie domowym samochodów, często na osiedlach mieszkaniowych może pojawiać się problem z parkowaniem aut. O ile w przypadku nowoczesnych osiedli problemy związane z miejscami parkingowymi są rozwiązywane systemowo, w przypadku starszego budownictwa już tak nie jest.

Do kogo należą miejsca parkingowe we wspólnocie mieszkaniowej?

Warto również zwrócić uwagę na fakt, iż stale rosnąca gęstość zabudowy deweloperskiej i nie tylko utrudnia tworzenie wygodnej dla mieszkańców sieci komunikacyjnej oraz odpowiednio dużych parkingów. Co więcej, parking to przestrzeń, która musi spełniać wymogi prawne oraz ekologiczne, nie wspominając o estetyce. Pozostaje więc zadać pytanie czy miejsca parkingowe we wspólnocie mieszkaniowej, czyli na parkingach osiedlowych, faktycznie należą wyłącznie do właścicieli mieszkań, tworzących ową wspólnotę? Przeczytaj o tym na specjalistycznym blogu warszawskiej firmy Status.