Opublikowane przez: RafGaj

Leasing aut – wszystko co warto o nim wiedzieć

leasing aut

Jeśli zastanawiasz się jakie auta używane sprawdzą się do leasingu to zapoznaj się koniecznie z informacjami, które pragniemy przedstawić w tym wpisie. Sprawdź jaki leasing aut używanych się opłaci i na co zwrócić uwagę podczas podpisywania umowy.

Leasing aut – najważniejsze informacje

Większość firm oferujących leasing aut zakłada, że maksymalny wiek pojazdów pod koniec umowy powinien wynosić nie więcej niż8-10 lat. Znaczy to mniej więcej tyle, że 5 letni pojazd wyleasingujesz do 5 lat. Często na zasadzie odstępstwa wiek można przekroczyć o rok lub dwa. W przypadku drogich aut, mogą być one leasingowane 10 letnie. Leasin w takiej sytuacji trwa zazwyczaj 2-3 lata i wymagany jest tu większy wkład własny.

Jakie dokumenty są niezbędne?

Jeśli interesuje Cię leasing aut używanych to warto wiedzieć, że będziesz potrzebował kilku niezbędnych dokumentów. Są to między innymi: wypełniony wniosek leasingowy, faktura pro forma, informacje o wyposażeniu, dowód rejestracyjny i zdjęcie. Dodatkowo, w zależności od tego jaką firmę leasingową wybierzesz – może ona wymagać także dokumentów finansowych Twojego przedsiębiorstwa. Niektórzy potrzebują także dokumentów pochodzeniowych samochodu – faktury VAT za zakup, a także potwierdzenie zapłaty.

leasing aut