wózki widłowe diesel

Gdzie przydają się wózki widłowe z dieslem?

Posted by

Wózki widłowe z silnikiem diesla to popularne narzędzie w magazynach i halach produkcyjnych. Dlaczego warto zdecydować się na ten rodzaj silnika w wózkach widłowych? Czym wyróżniają się wózki widłowe z dieslem i jakie są ich zalety?

wózki widłowe diesel

Wózki widłowe z dieslem – dlaczego akurat silnik wysokoprężny?

Silnik diesla to jeden z najpopularniejszych silników stosowanych w różnego rodzaju maszynach i pojazdach. W przypadku wózków widłowych, silnik ten pozwala na osiąganie większej mocy i momentu obrotowego niż wózki z silnikami benzynowymi czy elektrycznymi. Dzięki temu, wózki widłowe z dieslem są w stanie podnosić i przemieszczać cięższe ładunki niż ich odpowiedniki z innymi rodzajami silników.

Konstrukcja wózków widłowych z silnikiem diesla jest podobna do innych wózków. Jednak ze względu na większe wymagania odnośnie mocy, silnik diesla w wózkach widłowych jest zazwyczaj większy i mocniejszy. Wózki te są również wyposażone w większe zbiorniki paliwa, co pozwala na dłuższe użytkowanie bez konieczności uzupełniania paliwa.

Dodatkową zaletą wózków widłowych z silnikiem diesla jest fakt, że nie potrzebują one ładowania tak jak wózki z silnikiem elektrycznym. W przypadku wózków z dieslem wystarczy uzupełnić paliwo i można bez przeszkód korzystać z maszyny przez cały dzień pracy.

wózki widłowe diesel

Dobry dodatek do Twojego parku maszyn

Wózki widłowe z silnikiem diesla to nie tylko duża moc i wytrzymałość, ale także wysoka niezawodność. Dzięki temu, coraz więcej firm decyduje się na ten rodzaj maszyny jako nieodłączny element swojego parku maszynowego – Ty też możesz sprawdzić wózki widłowe z dieslem na sprzedaż dostępne w Machineryline. Sprawdź ogłoszenia dodane przez naszych użytkowników!