Opublikowane przez: ks

Audi A3 – ponadczasowy model samochodu!

Audi A3

Czy są tu jacyś fani szybkiej, komfortowej i jednocześnie bezpiecznej jazdy? Jeśli tak, to powinniście pochylić się nad modelem samochodu Audi A3! Te osobowe samochody klasy kompaktowej istnieją już na rynku od 1996 roku!

Pierwsza generacja tego samochodu

Pierwszy model Audi A3 został zaprezentowany w 1996 roku. Silnik dostępny był w różnych wariantach mocy (101 KM – 224 KM w silnikach benzynowych). W sprzedaży dostępny był również model sportowy – S3 z mocą silnika 224 KM. Egzemplarz Audi A3 został sprzedany w ilości ponad 913 tysięcy. Dostępne było pięć wersji wyposażenia: Attraction ( 15-calowe felgi aluminiowe, czteroramienna kierownica, materiałowa tapicerka), Ambition (wersja sportowa, czteroramienna skórzana kierownica, skórzana gałka dźwigni, welurowa tapicerka, 15-calowe felgi aluminiowe), Ambiente (wersja komfortowa, skórzana kierownica i gałka dźwigni, pakiet oświetlenia wnętrza), S-line (wersja sportowa o specjalnej stylistyce – białe zegary, czarna podsufitka, 17-calowe felgi aluminiowe), Nino Cerruti (specjalna stylistyka – musztardowa, skórzana tapicerka, lakier Atlas Grau, zostało wyprodukowanych tylko 50 sztuk i był on dostępny wyłącznie na polskim rynku).

Audi A3

Audi A3 – najnowsza generacja

Co cechuje najnowsze modele Audi A3? Należą one do tzw. czwartej już generacji tych samochodów. Model ten został zaprezentowany w lutym 2020 roku. Jakie nowości serwuje nam tutaj producent? Przede wszystkim są to udogodnienia technologiczne. Między innymi: na desce rozdzielczej znajdziemy 10,1 calowy dotykowy ekran systemu inforozrywki, który może być sterowany głosowo. Dodatkowo, na przedniej szybie pokazują się informacje z wyświetlacza head-up. Dzięki temu kierowca nie będzie rozkojarzony i nie będzie musiał odwracać wzroku. Jeżeli szukasz auta, które łączy w sobie takie pojęcia jak premium, cyfryzacja i sport, to ten model samochodu jest dla Ciebie!